Dlaczego my?

 • Nasza misja:
  ABradio istnieje od 2000 roku (wcześniej pod nazwą Internet Media). Od początku za cel stawialiśmy sobie popularyzowanie idei profesjonalnego radia w internecie. Oferujemy streaming zarówno największym rozgłośniom FM, jak również stworzyliśmy kompleksowy produkt – radio internetowe. W Polskim internecie funkcjonuje kilkaset, być może kilka tysięcy radii. Nikt nie jest w stanie oszacować ich liczby, bowiem większość z nich to radia sezonowe, powstające i zanikające, ze słuchalnością zaledwie kilku osób. Tymczasem największe radia mogą poszczycić się słuchalnością przekraczająco 100000 osób dziennie!. Ten segment rynku rozwija się bowiem bardzo szybko i stwarza wielkie możliwości. Dzięki ofercie MyABradio masz szansę wyróżnić się z tłumu, zapewnić swojemu radiu wysoką słuchalność i na trwale zagościć w internecie. Nasza oferta skierowana jest zarówno do amatorów traktujących własne radio jako pasję (polecamy wersje MINI, LITE, MEDIUM), jak również do profesjonalistów, którzy wiążą z radiem internetowym swoją przyszłość i co za tym idzie oczekiwania finansowe (polecamy wersjie PROFI i PROFI+)
 • oto 6 powodów dlaczego warto wybrać MyABradio:
  1. 1. Powszechność - jako nieliczni na rynku nadajemy z wykorzystaniem technologii Windows Media, Windows Media Server i Windows Media Encoder. Jej podstawowym atutem jest jej powszechna dostępność, czego nie zapewniają inne konkurencyjne technologie (m.in. Shoutcast). Dzięki rozpowszechnieniu systemów operacyjnych Windows sygnału naszych radii może słuchać ok. 99,2% wszystkich użytkowników internetu bez potrzeby instalacji żadnego dodatkowego programu typu Winamp, Real Player czy inne. Jest to niezwykle ważne, bowiem przeciętny użytkownik internetu w Polsce nie posiada żadnego z wyżej wymienionych programów (posiadaczy programu Winamp jest w Polsce zaledwie kilka milionów wobec 12 - milionowej społeczności internetowej w Polsce). Ponadto aktywność przeciętnego użytkownika internetu ogranicza się do przeglądania stron internetowych i odbierania poczty elektronicznej. Dlatego ABradio nadaje w technologii, kóra umożliwia bezpośrednie uruchomienie odtwarzania radia prosto ze strony internetowej bez używania dodatkowych programów. Odtwarzanie uruchamiane jest jednym kliknięciem bezpośrednio w oknie przeglądarki. Wybierając MyABradio masz więc gwarancję, że każdy zainteresowany będzie mógł uruchomić Twoje radio. W innym przypadku ryzykujesz utratę wielu potencjalnych słuchaczy tylko dlatego, że nie będą oni umieli poradzić sobie z uruchomieniem odtwarzania (pobranie odpowiedniego programu, bądź wtyczki, ustawienie go jako domyślny odtwarzacz, ew. manualne wklejenie adresu URL do odtwarzacza) i chętniej wybiorą inne podobne radio nadające w przyjaźniejszej dla nich technologii.
  2. 2. Darmowa promocja – ABradio jest jednym z wiodących portali, na którym użytkownicy z całego świata mogą słuchać swoich ulubionych radii. Na ABradio znajdują się wyłącznie radia naszych klientów, co gwarantuje najwyższą jakość odbioru. Dziennie słucha naszych radii ponad 100000 ludzi. Wybierając ofertę MyABradio odtwarzacz radiowy Twojego radia zostanie automatycznie umieszczony na stronie ABradio w odpowiedniej kategorii, co sprawi, że już na wstępie, bez żadnych nakładów na promocję zyskasz wiernych słuchaczy. Ponadto Twoje radio może się również znaleźć na stronach partnerskich m.in. www.radio.interia.pl i www.grajwpracy.pl. Dalszy rozwój radia zależy już wyłącznie od Ciebie.
  3. 3. Najlepsza technologia - Przygotowaliśmy unikalną aplikację MyABradio, w której w prosty sposób wybierasz utwory z bazy danych, tworząc swoją własną mini bazę utworów, wybierasz ulubione utwory, wgrywasz jingle czy spoty reklamowe (dot. Wersji MEDIUM) i generujesz playlisty za pomocą wybranych kryteriów. Możesz ustawiać procentowy udział utworów anglojęzycznych, wprowadzać ograniczenia powtarzania tych samych utworów, wykonawców czy albumów i wiele innych. Playlisty możesz aktualizować codziennie, albo zaprogramować nawet na 2 tygodnie do przodu. Aplikacji MyABradio nie należy mylić z tzw. autopilotem. MyABradio gwarantuje dużo bardziej zaawansowane funkcje tworzenia playlisty i zarządzania radiem. A jeżeli masz jeszcze większe wymagania zapewnimy Ci profesjonalny software planujący io emisyjny światowej klasy (dot. Wersji PROFI i PROFI+)
  4. 4. Łatwość w obsłudze Dzięki naszej technologii swoje radio możesz obsługiwać z każdego miejsca na świecie nawet ze swojego laptopa! Wystarczy podłączenie do internetu. Przed uruchomieniem radia nie musisz nic konfigurować ani instalować (dotyczy wersji MINI, LITE i MEDIUM). Swoją aplikację MyABradio uruchamiasz w przeglądarce internetowej (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera i in.) logując się za pomocą udostępnionego loginu i hasła.
  5. 5. Ogromna baza muzyczna - wybierając MyABradio uzyskujesz dostęp do legalnej bazy muzycznej zawierającej już 32 379 utworów i nieustale aktualizowanej o nowości z radiowych list przebojów a także o utwory starsze, nieznane, bądź zapomniane. Dzięki temu możesz przygotować radio grające właściwie każdy gatunek muzyczny: nowości, pop, rock, jazz, metal, blues, oldies, retro, dance, hip-hop i wiele innych. Kompletowanie bazy muzycznej to bardzo długi i kosztowny proces. U nas dostajesz gotową kolekcję utworów tworzoną nieustale od 8 lat przez szefa muzycznego ABradio. Zobacz aktualną listę utworów.
  6. 6. Opłacenie praw autorskich - konieczność uregulowania opłat z tytułu praw autorskich i pokrewnych spędza sen z powiek większośći internetowych radiowców. W wielu przypadkach staje się ona wręcz przeszkodą założenia własnego radia, wiele radii również znika z sieci z powodu braku środków na te opłaty. MyABradio oferuje więc kompleksowe rozwiązanie. Wszystkie wersje naszej usługi zawierają kompletne uregulowanie opłat za prawa autorskie. Co więcej u nas opłata za prawa autorskie nie zależy od liczby slotów (jednoczesnych słuchaczy). Rozwój radia i zwiększanie liczby słuchaczy nie ponoszą więc za sobą wzrost opłat. Możesz więc skoncentrować się na doskonaleniu swojego radia i na promocji, nie bojąc się o dalsze koszty! Wynika to ze zbiorowych umów, zawartych pomiędzy LIMEMEDIA a.s. właścicielem ABradio a organizacjami OSA i INTERGRAM, które ważne są na terenie całej Unii Europejskiej i umożliwiają w pełni legalne nadawanie radia internetowego w ramach sieci ABradio.
 • Złóż zamówienie już teraz. Zostań właścicielem radia internetowego!

Novinky z MyABradio

Posłuchaj demo utworu

Dodaliśmy nową funkcję do aplikacji. Od teraz możesz posłuchać 30-sekundowego fragmentu niemal każdego utworu znajdującego się w naszej bazie danych. Aby uruchomić odtwarzanie kliknij czerwoną ikonkę "play" w aplikacji bądź na stronie internetowej MyABradio (lista utworów). Dla łatwiejszej orientacji nowe utwory w bazie są prezentowane pogrubioną czcionką przez okres 2 tygodni od dodania do bazy.

Nowe polskie utwory w bazie

Dodaliśmy około 250 polskich utworów. Można wybierać m.in. ze składanek RMF FM "Najlepsza muzyka po polsku" "80 piosenek na 80-lecie Polskiego Radia" czy "Best Polish Songs Ever". Polskie utwory można łatwo zlokalizować wybierając w liście utworów segregowanie według języka. W tym celu należy kliknąć na "Język".

Naši klienti