FAQ

 • Czy nadawanie jest legalne?
  Tak. ABradio ma ważne umowy z organizacjami OSA i INTERGRAM reprezentującymi autorów, wykonawców utworów muzycznych i producentów fonogramów w Republice Czeskiej, gdzie ABradio ma siedzibę. Zgodnie z obowiązującym prawem UE jest to ważne na terytorium wszystkich państw Unii, w tym w Polsce. Klient nie ponosi żadnych opłat z tytułu praw autorskich.
 • Co w przypadku utworów, których nie ma w bazie danych, czy także w tej sytuacji zapłacimy za prawa autorskie?
  Tak, wykupienie praw autorskich obowiązuje także w przypadku utworów, których na razie nie posiadamy w naszej bazie danych.
 • Czy można nadawać na żywo?
  Tak. Nadawać na żywo można zamawiając wersje PROFI i PROFI+ z opcją "NADAWANIE NA ŻYWO". Nadawanie na żywo jest również możliwe w wersji UNIQUE przeznaczonej dla już istniejących radiostacji internetowych.
 • Czy muszę przejść u Was szkolenie, żeby móc zacząć nadawać?
  Nie. W wersach MINI, LITE i MEDIUM obsługujesz radio przez panel www. Jest to bardzo proste. W wersjach PROFI i PROFI+ zapewniamy pomoc techniczną.
 • Jak dokładnie przebiega realizacja w przypadku wersji MINI i LITE?
  Proces będzie przebiegać tak samo jak w przypadku sklepów internetowych.Wybierasz wersję (MINI, LITE, MEDIUM) oraz dany okres, wprowadzisz informacje o sobie oraz adres e-mail, zapłacisz za pomocą karty kredytowej. Następnie w Twojej skrzynce e-mail pojawi się potwierdzenie przyjęcia zapłaty. Do 3 dni roboczych od otrzymania zapłaty przez ABradio otrzymasz e-mailem kod dostępu do systemu, gdzie wprowadzisz nazwę radia, opis, logo (wszystko możesz oczywiście zmienić), nastęnie wybierzesz muzykę, wprowadzisz dżingle lub spoty (tylko w wersji MEDIUM) i zaczniesz tworzyć playlisty na dany okres. Radio zacznie grać automatycznie z odesłaniem pierwszej playlisty na serwer. Następnie radio pojawi się automatycznie na stronach ABradio. Okres, za który zapłaciłeś, zacznie się wraz z rozpoczęciem nadawania.  
 • Jakie style muzyczne znajdują się w bazie danych utworów, czy mogę otrzymać listę do obejrzenia?
  W bazie danych znajduje się ponad 32 000 utworów, w których znajdziesz takie style muzyczne jak: Country, Club Dance, Electronic, Chillout, Downtempo, House, Pop, Rock, Blues, Jazz, Swing, Etno, Latino, słowo mówione. Ilość utworów oraz stylów będzie się powoli powiększać. Istnieje możliwość wysłania listy do wglądu. Jest ona również dostępna on line (link)
 • Czy w podanych cenach zawarto naprawdę wszystko, co jest potrzebne do nadawania audycji radiowych?
  Tak, w przypadku wersji MINI, LITE, MEDIUM i PROFI+. Jeśli chodzi o wersję PROFI  należy dokupić software nadawczy (Radio Profesional, Sam Broadcaster itp.), ale można także nadawać korzystając z Winamp, który jest dostępny zadarmo.
 • Jak i ile dokładnie mogę wprowadzić spotów reklamowych?
  Można to robić dopiero od wersji MEDIUM. Wtedy wprowadzasz i nagrywasz do systemu MyABradio. Ilość spotów jest nieograniczona. Jeśli któregoś z nich już nie chcesz, po prostu deaktywuj go. Co do wersji PROFI, zależy od tego, jaki wybierzesz system nadawczy. W przypadku Winamp tworzysz playlistę ręcznie. W programie Sam Broadcaster wprowadzasz ją także do systemu i nastawisz czas, kiedy miałaby być odtworzona.
 • W jakim formacie nadajecie?
  Standardowo nadajemy w formacie WMA, bowiem jest on dostępny dla 99,2% użytkowników internetu, czyli wszystkich którzy używają programu Windows. Co więcej do uruchomienia radia nie potrzeba instalować żadne dodatkowe programy. Sygnał można uruchomić bezpośrednio w przeglądarce internetowej. WMA to gwarancji dotarcia do najszerszej formy słuchaczy. W przypadku wersji UNIQUE jest również możliwość nadawania w innych formatach mp3, ogg i accplus na żądanie klienta.
 • Jak wypromować nowe radio?
  Wybierając MyABradio masz gwarancję, że Twoje radio zostanie od razu zauważone, czego nie zagwarantuje zwykła firma hostingowa. Radia naszych klientów są bowiem umieszczane w naszym katalogu na stronach www.abradio.pl i innych wersjach językowych oraz na stronach partnerów (m.in. www.radio.interia.pl i www.grajwpracy.pl). Dzięki temu możesz dotrzeć do średnio 160 tysięcy osób dziennie słuchających swoich ulubionych radiostacji na www.abradio.pl. Możesz tam równieżumieścić logo swojego radia oraz link do swojej strony www. W przypadku wersji PROFI, PROFI+ i UNIQUE zapewniamy dodatkowe wsparcie marketingowe.
 • W jaki sposób mogę zapłacić za usługę?
  Dostępne są następujące formy płatności: przelew, karta kredytowa lub płatnicza VISA, VISA ELECTRON, MASTERCARD, MAESTRO. Możesz nam również zapłacić za pomocą systemu dotpay.pl oraz PayPal.

Novinky z MyABradio

Posłuchaj demo utworu

Dodaliśmy nową funkcję do aplikacji. Od teraz możesz posłuchać 30-sekundowego fragmentu niemal każdego utworu znajdującego się w naszej bazie danych. Aby uruchomić odtwarzanie kliknij czerwoną ikonkę "play" w aplikacji bądź na stronie internetowej MyABradio (lista utworów). Dla łatwiejszej orientacji nowe utwory w bazie są prezentowane pogrubioną czcionką przez okres 2 tygodni od dodania do bazy.

Nowe polskie utwory w bazie

Dodaliśmy około 250 polskich utworów. Można wybierać m.in. ze składanek RMF FM "Najlepsza muzyka po polsku" "80 piosenek na 80-lecie Polskiego Radia" czy "Best Polish Songs Ever". Polskie utwory można łatwo zlokalizować wybierając w liście utworów segregowanie według języka. W tym celu należy kliknąć na "Język".

Naši klienti